13 Reasons Why 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak

Paylaş

13 Reasons Why dizisi ilk sezonun ardından büyük tartışmalara sebep olmuştu. Dizinin ikinci sezonun onaylanıp onaylanmayacağı ise büyük merak konusu olmuştu. Yapılan son açıklama ise 13 Reasons Why hayranlarını rahatlattı.

The Hollywood Reporter’ın yapmış olduğu habere göre dizinin yazarları ikinci sezon üzerine şimdiden çalışmaya başladılar. Jay Asher’ın romanından uyarlanmış olan dizi, ilk sezon büyük bir çıkış yakalamasa da yine de idare edebilecek bir düzeyde kaldı.

KONUSU İLGİ ÇEKİCİ

Dizi Hannah Baker isimli genç bir kızın ölümünden sonra geçen zaman dilimini anlatıyor. Dizide genç kızın neden intihar ettiğini anlatmış olduğu kasetler konu alınıyor. Kız, bu kasetleri göndermeye devam ediyor.

Diziyle ilgili henüz Netflix’in bir açıklaması yok. İkinci sezonun onaylanmasına kesin gözüyle bakılırken, Netflix’in ne zaman onay haberini vereceği ise merak konusu olmuş durumda. Netflix’in bütçe yapılandırması nedeniyle bazı dizilere veda etmesiyle birlikte 13 Reasons Why dizisinin de bu diziler arasında yer alıp almayacağı merak konusu oldu. Bütçe yapılandırmasına giden Netflix, geçtiğimiz günlerde bazı dizilerinin yeni sezonlarının çekilmeyeceğini duyurmuştu. Ancak dizilerinin yapımcılarının 2.sezonla ilgili atmış oldukları tweetler ve ikinci sezon için çekimlerin devam etmesi, bu olasılığı düşürüyor.

TEPKİ ALMIŞTI

Öte yandan dizi ilk sezonun ardından büyük bir eleştiri odağı olmuştu. Bunun nedeni ise dizinin intihar kavramını yücelttiği üzerineydi. Dizide intihar eden kızın ön plana çıkarılması ve dizinin konusunun intihar kavramıyla özdeşleşmesi nedeniyle dizinin yapımcılarına, oyuncularına ve senaristlerine büyük tepkiler yağmıştı.

Ancak dizinin hayran kitlesi güçlü olduğu için bu tepkilerin bastırılması hiç zor olmamıştı. Dizinin ikinci sezonu merakla şimdide bekleniyor. Dizinin ikinci sezonunda oyuncu kadrosuna yeni oyuncuların katılacağı iddia ediliyor. Bu oyuncuların, diziyi ABD güncel diziler arasında en başa taşıyacağı da kulisler de söylenenler arasında.

  1. osgb dedi ki:

    yabancı dizilere sarmamın sebebi yerli yapımların kalitesiz oluşudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir