3. Sezonuna da bomba gibi bir giriş yapan Diriliş Ertuğrul dizisinde bu sezonun 4 bölümü geride kaldı bile ve sezonun 5. bölümünün fragmanı yayınlandı.

Geçen Bölüm Neler Oldu?

Geçen sezon sonu hain bir pusuya düşen Ertuğrul, bu saldırıdan sağ olarak kurtulmuştur ancak yanında hiç alpi kalmayınca köle tüccarı Simko’nun eline düşer. Simko, Ertuğrul’u elinde tutarak hem Karacahisar Kalesi tekfuru Ares’ten hem de sultandan altın koparma peşindedir. Ancak Türk Beyi İldir tarafından gönderilen adamlar Ertuğrul’u köle tüccarının elinden kurtarmayı başarırlar.

Köle tüccarı kaçar ve Ertuğrul kovalar. Tam yakalarken Ares’in adamları araya girer. Ertuğrul, Ares’in adamlarının öldürür ve pusu kuranın Ares olduğunu anlar. Hemen obasına döner. Dönünce duyduklarına çok şaşırır. Dündar’ın halı pazarı satmasına engel olmak için hemen tüm Alperi toplayıp hanlı pazara doğru dört nala at sürer.

Fragman Analizi

Ertuğrul tam zamanında yetişerek hanlı pazarın satışına engel olur. Onu gören herkes şoka girer. Ertuğrul sinir ile herkese bağırır çağırır ve o toprakların gerçek hakiminin geldiğini artık kanunun kendisi olduğunu söyleyerek Köpek’e açıkça meydan okur. Böyle bir gaflete düşmesinden dolayı da kardeşi Dündar’a çok ağır bir ceza verir. Bu ceza karşısında Halime’nin bile ağzı açık kalacaktır. Fetih ufukta görünmektedir. Karacahisar fethi için planlar yapılmaya başlanır. Heyecan dolu bir bölüm izleyeceğiz gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir