Hard Sun İlk Sezon Başlıyor

Paylaş

BBC One kanalının projelerinden birisi olan Hard Sun dizisi karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kıyamet senaryolarının odak noktası olarak almasının yanı sıra bilim kurgu, suç ve drama gibi farklı türleri birbiriyle karıştırarak sunmaya hazırlanıyorlar. Hard Sun birinci sezon için Hulu ile ortak bir yapım için anlaşma sağlandı. Kısaca Amerika’da yayıncı kurum olarak Hulu platformunu göreceğiz. Henüz başlangıç tarihi ile ilgili kesin bir bilgi verilmese de dizinin 2018 yılının ilk çeyrek diliminde yayında olması en büyük ihtimale sahip.

Dizinin yaratıcısı olan Neil Cross büyük bir kesim tarafından bilinmektedir. Eski projelerinde başarılı işler çıkaran Cross, Bafta ve Emmy ödüllerine aday olmasıyla gündeme oturmuştu. Edgar Ödülünü kazanmış olan Neil Cross daha önceden de Doctor Who, Spooks ve Crossbones gibi projelerde görev almıştı Luther dizisinin yaratıcısı olarak da hatırlayacağımız isim bu sefer mini dizi konseptiyle sevenleri karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu kanıya ise şöyle vardık: Hikaye sadece 6 saat gibi kısa bir sürede tasarlandı ve  BBC One ile Hulu platformuna iletildi. Henüz tanıtım videosu gelmese de çok yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Dizinin Konusu

Hikayenin ana teması kıyamete doğru giden dünyada yaşamın geldiği ve getirdiği kaos var. Bu kaos ortamında bir kadın ve bir erkek ana unsurları oluşturuyor. Dedektif Robert Hicks istikrarlı bir yaşam süren olabildiğince net bir babadır. Jim Sturgess tarafından canlandırılan olan karakter adeta otokontrol mekanizmasına sahip diyebiliriz. Ortak olup bir işe girmek isteyeceği son kişi olan Dedektif Elaine Renko’ya ise Agyness Deyn hayat verecek. Robert ile kıyaslandığında tam tersi olan,  inat ve terslikle dolu birisidir. Ek olarak geçmişin büyük arbedeler atlatmış olan kadının hayata karşı bakış açısı değişmiştir. Karşılaştırmak gerekirse ikisininde hayatta oldukları noktalar ve hayattan aldıkları ya da çıkardıkları dersler son derece farklıdır. Fakat, beş yıl sonra dünyanın yok olacağını ikisi de biliyor. İnsanlık ve değer verdikleri kişiler için Hard Sun 1.sezonunda birlikte çalışarak mücadele etmeleri gerekiyor. Haliyle yer yer komik yer yer daha trajik bir hikayeyle işlenmiş olan ilginç bir kıyamet senaryosu izleyebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir