Shameless 8. Sezon 11. Bölüm İnceleme

Paylaş

Shameless denildiğinde hemen uyuşturucu, seks, dolandırıcılık ve tamamen heyecanlı bir hayat. Bunlar her zaman dikkat çeken unsurlardır fakat Shameless bu maddelerin altını doldurabilen kalitede bir yapım olmaktadır. Shameless, sadece fakir bir ailenin Chicago gettolarında hayatı yürütme hikayesiyle kalmıyor. Dizideki kentsel dönüşüm, işçi hakları, uyuşturucu, göçmen sorunu ve alkol bağımlılığı, eğitim ve sağlık sorunlarını ele almaktadır. Bunu ise kaliteli ve alt metin ile yapmaktadır. Sezon boyunca beyaz yakalı, orta sınıf ve vergisini düzenli bir şekilde ödeyen vatandaş olabilmek için uğraşan Frank, sonlara doğru eski haline geri döndü. Büyük ihtimalle de Frank, Liam’ın zengin arkadaşlarından birinin evini soyup, bu şekilde altından kalkacağı düşünülmektedir.

Carl’ın yeni evlenmesiyle eğlence devam etmektedir. Eşinin merak etmesi sonucundan Carl’ın eski hayatında da ufak bir gezintiye çıkmaktadır. Carl’ın nelerden geçip bugün ki haline geldiğini anlayarak askeri okulu bırakmaması adına herkes heyecanlı bir şekilde bekliyor, fakat Carl evliliğinin yürümesi için askeri okulu bırakıp gidecek gibi.

Lip’in Sierra’dan uzak durması için karar verme aşaması, Lip bir şey yaparak Sierra’yı tekrardan hayatının merkezi yaptı. Sezon boyu içki ile savaşmaya çalışmış olan, başkalarının içki ile savaşına yardımcı olan Lip Sierra ile tekrardan ilişkiye başlamıştır.

Kev, V ve Svetlana sezon başında olan problemleri atlatıp, Svetlana’ya zengin bir eş bulmak adına uğraştılar. Genel olarak her görüşme hüsran ile sonuçlandı. Fakat en sonunda şans yüzüne güldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir