Shameless 8. Sezon 5. Bölüm İncelemesi

Paylaş

8. sezonun başından bu yana oldukça iyi ve dizinin genel akışına göre kötü şeylerin azaldığı bir dönem yaşadığımızı söyleyebiliriz. Fakat beklenen kırılma tam olarak bu bölümde geldi. Her karakter için ayrı ayrı çatırdamalar yaşandığını görmüş olduk. Aslında diziyi sevenlerin en çok bekledikleri şeylerden biri de bu. Ne kadar kötü olay yaşasalar da akışın yönünü değiştirmek için daima uğraşmaları. Bu nedenle sürekli bir optimist yaklaşım, bu etkiyi bozabilirdi. Bu bölümde ilk olarak Debbie’den bahsetmek gerekirse, bildiğiniz gibi hem işi hem de çocuğu ile kolayca geçinip hem de sosyalleşebiliyordu. Fakat Derek’i görmek onu bir nevi bu kırılma noktasının başlangıcına götürdü.

Lip’in kırılma noktası ise, alkolü bırakmasında en önemli etkenlerden olan dostu Brad’in yenik düşüp uzun süre sonra alkole dönmesi oldu.
Fiona için ise, hem iyi bir iş düzeni oluşturuyor hem de bir yandan ailesi ile yüzleşmesi gerekiyor. Ian ile aralarındaki kavga bu bölümde bitmiş gözükse de, bu ikilem Fiona’yı zorlayacak gibi. Carl karakteri ise, büyük bir önemle benimsediği askeri okul konusunda endişelenmeye başladı. Çünkü almış olduğu bursun bu bölümde kesildiğini öğrendik. Okula devam etmekte kararlı olan Carl, okula dönebilecek mi henüz belli değil. Her karakterin arada kaldığı bir durum söz konusu. Gallagher ailesinin bu durum karşısında nasıl adımlar atacağını bir sonraki bölümde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir