Başrollerini Tolga Sarıtaş, Aybüke Pusat, Nihat Altınkaya, Çağan Atakan Arslan ve Meriç Aral’ın paylaştığı Söz dizisi, hem dizinin konusu itibari eli hem de konuların ele alınma şekli ile izleyicilerden tam not almaya devam ediyor. Tolga Sarıtaş’ın canlandırdığı Yavuz karakteri dizide özel kuvvetler timine liderlik etmektedir. Dizi bu timin başından geçen olayları ve operasyonlarda yaşadıklarını izleyicilerine aktarıyor.

Bir Önceki Bölüm Neler Oldu?

Çolak’ın rehin aldığı timini kurtarmak için jandarma özel harekatla birlikte restorana  giden Yavuz Üst teğmen, aynı anda telefonda Çolak ile konuşmaktadır. Telefonda duyduğu silah sesi ile çok korkar. Çolak tam amacına ulaştığını ve Yavuz’u çıldırttığını düşünüp restorandan ayrılırken, Yavuz gelir ve çatışma başlar. Tim kurtaran Yavuz, Çolak’ı son anda elinden kaçırır. Tim ile tam kavuşulduğu sırada Bahar, Yavuz’u arayarak Hafız’ın oğlu Ahmet Kartal’ın evlerine giren kadın bir terörist tarafından kaçırıldığını söyler.

 

Tim artık başındaki iki bela ile mücadele etmek zorundadır. Öncelikle kaçırılan minik bebek Ahmet Kartal hemen bulunmalıdır. Kaçıran kadın terörist çok tehlikelidir ve her an onu öldürebilir. Daha sonra da hedef Ateş komutanı vurup kaçan Çolak olacaktır.

Hafız’ın Büyük Sınavı

Oğlu Ahmet’i kurtarmak için timle birlikte sahaya inen Hafız kontrolünü kaybetmek üzeridir. Her taşın altına bakılır ve en sonunda teröristin bir evde saklandığını öğrenirler. Hemen evin etrafı çevrilir ve kadının teslim olması istenir. Ancak kadın teslim olmak bir yana daha da hain bir planı vardır. Hafız’ın eşini de rehin alan kadın, ona bir çarşaf giydirip eline silah bantlayıp timin önüne atar. Hafız bu çarşaflı kadını hemen vurup etkisiz hale getiri ama hatasını anlayınca kahrolur. Bakalım 22. bölümde bizi neler bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir